Další skvělý úspěch starších žáků 1.Fbk Tábor

Další skvělý úspěch starších žáků 1.Fbk Tábor

obr1

Šestice hráčů našeho klubu posílila na letošním ročníku Prague games v kategorii B15 družstvo českobudějovických Štírů. A že se jednalo o posilu velmi zdatnou, ukázala šestice táborských ve složení Martin Dědič, Vítězslav Holub, Petr Křemen, Ondřej Řezník, Tomáš Voldřich, Dominik Sebastian Zenkl ve všech osmi zápasech.


Vstup do soutěže se Jihočechům sice nevydařil a prohráli se slovenskou Stupavou 2:3. Druhý zápas s družstvem z Králova Dvora již zvládli lépe a po vítězství 5:1 bylo jasné, ža ve skupině budou nejhůře čtvrtí. Druhý hrací den zahájili Štíři prohrou s týmem Florbalu Ústí nad Labem 1:2 a se švédským vítězem skupiny Skoghalls Ibk 1:4. Výkony v obou zápasech však ukázaly, že v play-off mohou Jihočeši uspět. Právě vyřazovacími boji Prague game teprve opravdu začíná. Souboj s pražskými Bučis byl velkým bojem obou týmů a byl ozdoben výbornými výkony obou brankářů. Tomu odpovídal i bezbrankový výsledek. Proto přišly na řadu nájezdy, ve kterých Jihočeši zvítězili a postoupili mezi nejlepších 32 týmů.

Páteční program začínal pro Štíry s táborskými posilami až odpoledne. A byl to opravdu nervy drásající půlden. Jihočechy čekali vesměs zahraniční soupeři, jejiž jména i předvedené výsledky budily respekt. Jihočeský tým však bojoval s obrovským nasazením a všichni hráči ze sebe vydávali maximum. Nečekané výsledky se zaslouženě dostavily. V boji o postup mezi nejlepších 16 týmů čekal Jihočechy švýcarský celek Zug United Red, který jasně porazil všechny čtyři předchozí soupeře, s celkovým skóre 21:4 suveréně vyhrál skupinu C a netajil se cílem vyhrát celý turnaj. Jihočeši se však soupeře nelekli a díky týmovému výkonu a vynikajícímu brankáři Janu Procházkovi skončil zápas nerozhodně 2:2 a ke slovu přišly nájezdy. V nich byli opět šťastnější Jihočeši a tak je v boji o čtvrtfinále čekal švédský IK Sirius IBK. Také toto utkání bylo oboustraně bojovné a střelci tentokrát shodně 4x překonali brankáře soupeře. Znovu proto přišly ke slovu nájezdy. Tentokrát ani série tří nájezdů nerozhodla. Rozhodnout musel až čtvrtý nájezd a v něm Jihočeši ukázali sílu společného týmu. Táborský Ondřej Řezník nájezd proměnil a budějovický brankář Jan Procházka soupeře vychytal. Největší úspěch Jihočechů na Prague game byl na světě.


V boji o postup do semifinále stál Jihočechům v cestě další švédský celek AIK Svart. Jihočeši i v tomto utkání předvedli, že na nejlepší celky jim možná chybí trochu rychlosti a vyspělejší taktiky, ale rozhodně ne bojovnost a touha po vítězství. Po poločase prohrávali 0:3, a když na začátku druhé části dostali čtvrtý gól, v obrat již nikdo nevěřil. Přesto trenéři zamíchali sestavou a úspěch se dostavil v podobě těsného konečného výsledku 4:5. Šťastnějšímu soupeři se tak otevřela cesta do finále. Spokojení však byli i Jihočeši. Prožili krásné tři dny s florbalem, dosáhli historického úspěchu, vyzkoušeli si, že spolupráce jihočeských mužstev může vést ke zlepšování všech zúčastněných, ale především našli nové kamarády mezi těmi, které dosud znali jen jako soupeře.


A tak na závěr jen malé shrnutí. Štíři České Budějovice i díky táborským posilám dosáhli na letošním Prague games nelepšího výsledku v historii a obsadili konečné 5.-8. místo při účasti 51 týmů ze šesti evropských zemí. Táborské posily se opravdu neztratily. Z devatenácti štírských gólů jich táborští vstřelili plných sedmnáct. Dík patří zcela jistě celému vedení výpravy Štírů za nabídku spolupráce obou týmů i za přístup a péči o všechny hráče během turnaje. Společný úspěch jistě obohatil všechny.


František Dědič, asistent trenéra dorostu


40 komentáře

Přidat komentář