DOROSTENCI DOMA STOPROCENTNÍ

Pro první domácí turnaj prvoligovým dorostencům los přál soupeře, kteří dosud nebodovali. Zápasy však ukázaly, že i takoví soupeři nás mohou pěkně potrápit. Poprvé v sezóně táborští nastoupili s kompletními třemi pětkami. Do prvního zápasu proti Litomyšli se do branky postavil Aleš Křepelka, do druhého proti Třebíči Petr Bartáček. V něm si také premiéru v prvoligovém družstvu dorostenců odbyli starší žáci Tomáš Houska a Lukáš Fořt.

Do prvního zápasu domácí vstoupili sebevědomě a v polovině první třetiny po dvou trefách Vítka Jandy a jedné Víti Holuba vedli již 3:0. Po tomto úvodu však znatelně polevili a hosté z Litomyšle se pokusili zápas zdramatizovat. Dvěma góly snížili do přestávky na 3:2. A to si ještě zachytal Aleš Křepelka. Rozhodnutí přinesla druhá třetina, ve které už soupeř nedokázal odpovědět na góly Víta Jandy a Dominika Zenkla. Brankový trhák domácích pak ve třetí třetině potvrdilo trio Martin Pazourek, Marek Jakšič a Víťa Holub. Na pokus hostů o snížení pak definitivně reagoval svým čtvrtým gólem Vít Janda. Konečný výsledek 9:3 je rozhodně zaslouženou odměnou za vstup do zápasu i jeho závěrečnou část.

Také druhý zápas proti soupeřům z Třebíče si udržel dramatičnost až do poloviny hrací doby. V první třetině mířil do černého pouze Dominik Zenkl, několik šancí soupeře zneškodnil v brance Petr Bartáček a tak 1:0 v první přestávce bylo rozhodně méně, než početný domácí fanklub očekával. Druhá třetina začala gólovým zakončením Víta Jandy. Nejlepší hráč soupeře Vlach však nechtěl dát táborským body zadarmo. Nejprve snížil na 1:2, a když se trefil i domácí Mikuláš Fořt, korigoval ještě na 2:3. Na to se již nechtěl jen dívat Mikulášův bratr a nováček v týmu Lukáš a přidal čtvrtý gól domácích. Pátý domácí úspěch přidal opět starší z bratrů Fořtových Mikuláš a odpor hostů začal opadat. Zdeněk Racek pak v závěru třetiny ještě zvýšil na 6:2. Do třetí třetiny vstoupili domácí dvěma postupnými góly Víti Holuba a zápas se již jen dohrával. V závěrečných třech minutách pak soupeře svými trefami postupně dorazili Matěj Nekovář, Martin Dědič, Tomáš Houska a Petr Křemen. Konečný výsledek 12:2 odpovídá rozdílu mezi oběma týmy.

Domácí se po dvou povinných domácích vítězstvích probojovali do čela prvoligové dorostenecké tabulky. Jistě pozitivním faktem je, že v poli se vystřídalo sedmnáct hráčů domácích, v brance oba brankáři a všichni předvedli kolektivní způsob hry. Na brankách a asistencích se podílelo čtrnáct táborských hráčů. Výstrahou před zápasy s nejlepšími týmy soutěže však jistě je kolísavý výkon jednotlivců v průběhu utkání. Jen plně koncentrovanou hrou celého mužstva po celý zápas můžeme pomýšlet na udržení současného skvělého postavení v prvoligové tabulce.