Dorostenci po čtyřech kolech 1. ligy na třetím místě

Start prvoligovým dorostencům do nové sezóny se opravdu vydařil. Po prvních čtyřech

kolech figurují v tabulce skupiny C na třetím místě, které by na konci základní části

zajišťovalo postup do play-of části.

První dva zápasy odehráli dorostenci v neděli 27. 9. 2015 v Třebíči, kde je čekali nepříjemní soupeři z Náchoda a z Okříšek. První utkání proti Náchodu mělo pro táborské florbalisty dramatický průběh. Celé utkání měli územní i střeleckou převahu. Tyčky náchodské branky zvonily jako rolničky, avšak drobné nepozornosti v táborské obraně znamenaly, že ve druhé minutě poslední třetiny jsme prohrávali 0:3. Poslední desetiminutovka se odehrávala pod obrovským tlakem Táboráků. Šest minut před koncem snížil Mikuláš Fořt na rozdíl dvou branek a naděje na bodový zisk svitla jasněji. Druhý gól však nepřicházel. Táborští tak necelé dvě minuty před koncem sáhli ke hře bez brankáře. A power-play přinesla dva slepené góly potřebné k bodovému zisku. Snížení zajistil v poslední minutě Martin Dědič a o 22 sekund později vyrovnal kapitán Vít Janda. S ohledem na průběh utkání byl první získaný bod úspěchem.

Druhý zápas proti Okříškům měl zpočátku podobný průběh. Táborští se tlačili dopředu, úspěšně napadali soupeře hluboko na jeho polovině, avšak úspěšná koncovka nepřicházela. Trest přišel ve čtrnácté minutě, kdy se Okříšky ujaly vedení. Naštěstí odpověď přišla ještě v první třetině, když Vít Janda proměnil trestné střílení. A proměněný nájezd jakoby odčaroval florbalku táborského kapitána. V dalším průběhu zápasu přidal ze hry další čtyři góly. A když se k němu přidali svými trefami do branky soupeře obránce Dominik Sebastian Zenkl a útočníci Mikuláš Fořt a Martin Dědič bylo z toho zasloužené a přesvědčivé vítězství. Na čtyřbodový zisk z prvních dvou zápasů chtěli dorostenci navázat i v sobotu 17. října, kdy je v žirovnické hale čekala další dvojice soupeřů. Prvním bylo dorostenecké družstvo českobudějovických Štírů. Už úvod utkání naznačil, že kamarádství ze společnéhoturnajového mužstva jde stranou a zápas bude mít náboj pravého derby. V čase 1:08 už na tabuli svítilo skóre 1:1, když za táborské mužstvo vyrovnal Vít Janda. Více gólů nakonec v první třetině nepadlo, i když táborští měli územní převahu. Vstup do druhé třetiny se lépe vydařil táborským hráčům. Vít Janda oplatil přihrávku z první branky Martinu Dědičovi a ten poslal Táboráky poprvé do vedení. Rozhodující gólová přestřelka přišla v poslední minutě druhé třetiny. Nejprve Štíři vyrovnali. S nerozhodným stavem utkání se odmítli smířit nejprve Martin Dědič a po dalších šestnácti sekundách i Matěj Nekovář. Do třetí třetiny vstoupili lépe Štíři a snížili na rozdíl jediné branky. Závěrečné drama odmítl Marek Jakšič a tak táborští hráči získali další tři body za výhru 5:3. Dalším soupeřem Táboráků byl nováček soutěže Sokol Předměřice. Čtvrté utkání a počtvrté šel do vedení soupeř. Změnu skóre nepřinesly ani nájezdy na obou stranách. Petr Bartáček vychytal soupeře a předměřický brankář to oplatil Vítu Jandovi. Druhá třetina přinesla další ztrátu táborským. Marek Jakšič dokázal sice snížit na 2:1, ale další branka v táborské síti znamenala při nástupu do třetí třetiny dvoubrankové manko. V ní táborští pozměnili složení jednotlivých řad a úspěch přišel v podobě dokonalého obratu zápasu. Nejprve Vít Janda a Mikuláš Fořt zařídili vyrovnání. Nerozhodný výsledek odmítli svými trefami do černého Martin Pazourek a Vítězslav Holub. A když se k nim přidal Petr Bartáček, který uhájil ve třetí třetině čisté konto, byl z toho opět výsledek 5:3 a další tři body putovaly do táborské sbírky.

Táborští dorostenci ve všech čtyřech zápasech ukázali, že v nové sezóně je bude zdobit především týmový bojový duch, se kterým budou bojovat od první do poslední minuty každého zápasu.

Deset bodů a třetí místo v tabulce dorostenecké 1. ligy je nejlepší pozvánkou do sezimoústecké haly, kde se naši dorostenci představí v neděli 1.11. 2015 od 10.00 hodin proti soupeřům z Litomyšle a z Třebíče. Věřím, že fandit přijdou nejen někteří rodiče hráčů, ale všichni příznivci táborského florbalu a vytvoří pravý domácí fanouškovský kotel.