DOROSTENCI VSTOUPÍ DO ROKU 2016 NA POSTUPOVÉ TŘETÍ PŘÍČCE

Poslední prvoligová dorostenecká klání sehráli táborští v Třebíči. Soupeřem jim byli nejprve hráči Sokola Předměřice a poté domácí tým. K turnaji odjeli bez tří hráčů základní sestavy a museli tak oba zápasy odehrát se dvěma pětkami. Všichni hráči si byli dobře vědomi, že jedině stoprocentní bodový úspěch jim zajistí šanci na další boje o postup do závěrečné části prvoligové soutěže.

K prvnímu utkání nastoupili proti přímému konkurentovi v tomto souboji. Tomu odpovídal i začátek utkání, v němž se oba týmy snažili především nedat šanci soupeři ke vstřelení důležitého prvního gólu. Nakonec první chybu v obraně udělali v desáté minutě táborští a Předměřice šly do vedení. Do konce třetiny se podobná situace opakovala na druhé straně, a Vít Janda nekompromisně zavěsil. Do druhé třetiny nastoupili táborští s jasným cílem nedopustit další góly ve své síti a zpřesněním koncovky urvat vedení na svou stranu. A první pětka se té druhé části úkolu ujala více, než očekávali i největší optimisté. Do konce první poloviny zápasu se čtyřikrát postupně trefili dvakrát Vítězslav Holub, jednou Petr Křemen a Vít Janda. Když k tomu přidaly obě pětky výbornou obrannou práci, umocněnou výbornými zákroky Petra Bartáčka v brance, šli táborští do závěrečné části hry za slibného stavu 5:1. A že s vítězstvím to myslí naši dorostenci vážně, potvrdil kapitán Vít Janda dalším rekordně rychlým gólem v čase 0:02. Jeho trefu napodobili i oba jeho spoluhráči v útoku Petr Křemen a Vítězslav Holub. I ve třetí třetině odvedlo všech deset hráčů v poli a brankář Petr Bartáček důslednou obrannou hru, takže soupeř jen jednou korigoval konečný výsledek 8:2.

Druhý zápas proti oslabeným domácím, kteří nastoupili pouze se šesti hráči v poli, se pak stal jednoznačnou kořistí Táboráků. Do zápasu vstoupili s vědomím, že soupeře nelze podcenit. Naopak rychlými trefami do černého bude nutné zlomit jeho houževnatý odpor, který předvedl v prvním zápase proti budějovickým Štírům. Ke zteči soupeřovy branky zavelel již při prvním střídání kapitán Vít Janda. A že kapitána se sluší napodobit, předvedla ještě v první třetině postupně většina hráčů v poli. Postupně se trefili za záda soupeřova brankáře Mikuláš Fořt, Petr Křemen, Vítězslav Holub, Pavel Studenovský, premiérově v áčku Vojtěch Moravec, Matěj Nekovář a opakovaně Vítězslav Holub. Střídání stran tak proběhlo za stavu 8:1 pro hosty z Tábora. Do druhé třetiny táborští vstoupili s odhodláním dorazit domácí torzo. Ale vědomí jasného vedení přece jen na psychice táborských zapracovalo. Pomalejší hra, méně důrazná a přesná střelba přinesly „pouze“ čtyři góly v soupeřově síti, když se postupně prosadili dvakrát Matěj Nekovář, jednou Vít Janda a Vítězslav Holub. O hře ve třetí třetině to platilo dvojnásob. Když se k tomu přidala dvě zbytečná vyloučení, odehraná velmi bezstarostně, skončila tato třetina pouze 4:3 pro táborský tým. Postupně narůstající skóre zajistili svými trefami opět dvakrát Matěj Nekovář a jednou Dominik Sebastian Zenkl a Vítězslav Holub. Konečný výsledek 16:4 však jasně dokumentuje průběh zápasu. Absolutní převahu táborských lze dokumentovat i návrhem domácích a rozhodčích na odehrání třetí třetiny na hrubý čas. Táborský kapitán byl však rezolutně proti.

Oba zápasy v Třebíči ukázaly sílu táborského týmu. Hráči se mohli přesvědčit, že odpovědným přístupem v obranné hře a rychlým přechodem do protiútoku s přesným zakončením, mohou pomýšlet na postupové příčky do závěrečných bojů. Za předvedené výkony v obou zápasech zaslouží všichni hráči velkou pochvalu. Vždyť kromě pozorného bránění se všichni hráči v poli podíleli na vítězstvích i gólem či asistencí. Odměnou jim je aktuální třetí ligová příčka, na které vstoupí už třetího ledna v Českých Budějovicích do roku 2016.

Závěrem chci poděkovat jménem celého trenérského triumvirátu, který dorostenecké áčko vedl k podzimním výsledkům, všem rodičům, prarodičům a přátelům hráčů za podporu, bez které by se naši hráči nemohli florbalu věnovat. Stejně tak poděkování patří i vedení 1. Fbk Tábor za zajištění náročné prvoligové soutěže, která hráčům umožňuje další výkonnostní růst. Hráčům, jejich rodinám vedení 1. Fbk Tábor, všem přátelům, sponzorům a všem, které florbal baví, přejeme též příjemné prožití vánočních svátků, pevné zdraví a mnoho štěstí v roce 2016. Současně chci připomenout, že domácí turnaj nás čeká už 16. ledna, kdy v sezimoústecké hale přivítáme soupeře z Okříšek a Českých Budějovic.