Hořký pardubický perník

K dalšímu prvoligovému dvojutkání zamířili dorostenci do Pardubic. Výrazně oslabené mužstvo čekali dosud neporažení domácí florbalisté a soupeř z nedaleké Litomyšle, kterého v domácím utkání výrazně přehrávali. Oba zápasy jasně ukázaly, že pro další úspěchy táborského mužstva jsou nezbytné dvě základní podmínky. Tou první je stoprocentní účast všech zdravých hráčů. Tou druhou pak výkon na hranici vlastních možností po celou hrací dobu. Ani jedno v Pardubicích neplatilo. Ze šesti obvyklých obránců nastoupil jediný. Trenér Klípa tak měl velmi těžký úkol. Z deseti dorostenců a tří starších žáků vytvořit sestavu, která přiveze alespoň nějaký bod.

V prvním utkání proti domácím bylo od samého začátku jasné, že body budou viset hodně vysoko. K těžké premiéře nastoupili hned tři hráči. Dorostenec Viktor Voborský a dva starší žáci Lukáš Holub a Jiří Průcha. Nejen oni poznali od samého začátku utkání sílu domácích hráčů. Tradiční útočníci v rolích obránců dělali, co mohli, ale proti vedoucímu mužstvu tabulky to nestačilo. V útoku pak právě zkušenosti tria Holub, Dědič, Pazourek v koncovce chyběly. Přes výborný výkon Křepelky v brance, na kterého soupeř vyslal čtyřicet sedm střel, táborští sedmkrát inkasovali a sami ani jednou nepřekonali brankáře soupeře.

Druhý zápas ukázal, že jasné vítězství v jednom vzájemném souboji se může velmi snadno změnit v porážku ve druhém. Před necelým měsícem to vypadalo, že táborští jsou v letošní sezóně lépe připraveni než hráči Litomyšle. V pardubické hale se však ukázalo, že bez absolutního nasazení všech po celé utkání to vůbec platit nemusí. Po deseti minutách hry šli táborští do vedení brankou Martina Dědiče. Jenže minutu poté si vybrali jedenáctisekundový výpadek koncentrace a po první třetině rázem prohrávali 1:2. Ani vzájemné hecování na střídačce nepřineslo v první polovině utkání další branku v síti soupeře. Naopak přišly další dva góly v táborské síti. Do konce třetiny sice táborští trefami Matěje Nekováře a Pavla Studenovského snížili na rozdíl jediného gólu, avšak nástup do závěrečné části hry pokazili dvěma chybami v obraně, a tak deset minut před koncem prohrávali 3:6. Zlepšenou hrou sice ještě táborští snížili brankami Tomáše Housky a Víta Jandy na 5:6, ale snaha o závěrečný obrat už byla marná.

Pardubický dvojzápas by měl být důrazným varováním všem táborským hráčům, že úspěšný vstup do 1. ligy nic neznamenal. Pokud budou někteří hráči jezdit na zápasy jen občas, nezapracují při trénincích na postupném zlepšování ve všech herních činnostech a v zápasech neodvedou maximální výkon, budou hledět na většinu soupeřů z nižších pozic tabulky.