Pouze dvoubodový začátek roku

První mimořádné vystoupení táborských dorostenců v roce 2016 v Českých Budějovicích přineslo spíše zklamání než radost nad vydařeným vstupem do druhé poloviny soutěže. Soupeři sice patřili k těm nepříjemným a těžším, přesto měli dorostenci k vítězství v obou utkáních velmi blízko.

Prvním soupeřem byl královéhradecký SION, který má ambici usilovat o námi dosud hájenou třetí postupovou pozici v tabulce. Vývoj utkání napovídal, že vytoužené vítězství táboráků může být realitou. Zejména když již v druhé minutě poslal naše dorostence do vedení Vítězslav Holub a těsně před koncem první třetiny odpověděl na vyrovnávací gól SIONu Zdeněk Racek. Když pak na začátku druhé třetiny zvýšil Martin Dědič na 3:1 a táborští měli jasnou územní převahu, vypadalo to stále nadějněji. Obrat ve vývoji utkání znamenalo zbytečné vyloučení Matěje Nekováře za nesportovní chování, a během jedné minuty bylo vyrovnáno. Přesto dorostenci odpověděli nejlepším možným způsobem, když po trefách Víta Jandy a Mikuláše Fořta šli ještě do přestávky do dvougólového vedení. Nástup do třetí třetiny vyšel lépe soupeři a po další brance v táborské síti se pět minut před koncem začínalo za vyrovnaného stavu 5:5. Když pak šel soupeř poprvé do vedení na začátku předposlední minuty, vypadalo to, že táboráci vyhraný zápas pustí soupeři. Naštěstí ráznou odpověď dal královéhradeckým už po dvanácti vteřinách Martin Dědič a vyrovnal. Na stavu 6:6 se už v poslední minutě nic nezměnilo, a tak se oba soupeři rozešli se ziskem jednoho bodu.

Druhým soupeřem táborských dorostenců byli hráči z východočeského Náchoda. Mužstvo, které v prvním měření sil táborským sebralo dva body po remíze 3:3, když celý zápas vedlo. O totéž se náchodští pokusili i tentokrát. Po 47 sekundách táborští poprvé lovili míček ze své sítě. I když Marek Jakšič vzápětí vyrovnal, tak v páté minutě vedli náchodští již 3:1. K obratu zavelel Dominik Zenkl, a když se k němu přidali Vít Janda a Martin Pazourek, byl stav po první třetině 4:3 pro hráče z Tábora. Na začátku druhé třetiny soupeř vyrovnal, avšak rychlá reakce z holí Marka Jakšiče a Víti Holuba znamenala slibné dvougólové vedení. A nebýt rychlé reakce soupeře na trefu Matěje Nekováře, mohlo být o výsledku téměř rozhodnuto. Takto se do třetí třetiny vstupovalo za stavu 7:5 a vše bylo znovu otevřené. Vstup do závěrečné části vyšel lépe náchodským, kteří snížili na rozdíl jediného gólu. Rychlá odpověď Víta Jandy byla však poslední úspěšnou akcí táborských. Ti v závěru předvedli, kam vede nedůslednost v obranné činnosti a malý důraz v koncovce. Soupeř dvěma góly vyrovnal a v závěru se opět oslabená dorostenecká sestava bála i o nerozhodný výsledek.

Závěrem je třeba vyzdvihnout kolektivního ducha v desetičlenném táborském mužstvu a věřit, že příští domácí střetnutí 16. ledna proti Okříškám a českobudějovickým Štírům za podpory domácích fanoušků přinese kýžený plný bodový zisk nutný k dalšímu setrvání na třetí prvoligové příčce.