Domácí šestibodový turnaj

V sobotu nastoupila táborská juniorka poprvé v sezóně na domácí půdě, kde přivítala Přelouč a České Budějovice.

Do prvního zápasu nastoupil do brány Sviták. Před ním v první obraně Zenkl a Jedlička a ve druhé obraně Racek s Voldřichem. První útočné trio vytvořil Janda A., Kollárik a Fořt. Ve druhém útoku, který dnes přispěl velkým bodovým ziskem nastoupil Dědič, Janda V., a Holub. A do třetího útoku se trenér Jandák rozhodl postavit Slavíka, Křemena a Pazourka.

Utkání proti Přelouči nezačalo pro domácí vůbec dobře. Už po minutě a půl se hosté prosadili a otevřeli skóre tohoto zápasu. Za necelé tři minuty se podařilo Jandovi A., proměnit trestné střílení a vyrovnal. Druhou branku Tábora přidal znovu Janda A., který v přesilové hře po asistenci Kollárika poslal Tábor do vedení. První třetinu uzavřel Holub, který po chybě přeloučské obrany zvyšoval na 3:1. Tábor vstoupil do druhé třetiny dobře. Na 4:1 zvyšoval Dědič po asistenci Racka. Pátý gól vstřelil po asistenci Kollárika znovu Janda A., který zkompletoval hattrick. V sedmé minutě se prosadil znovu Dědič, kterému asistoval Holub. Sedmý gól do sítě Přelouče přidal Janda V., po asistenci Zenkla. Přelouči se v samém závěru třetiny podařilo snížit na 7:2. Na začátku třetí části dala Přelouč další branku a skóre bylo 7:3. Tábor si znovu vzal pětibrankové vedení zpět, když se prosadil Holub. Táborští hráči ve třetí třetině nehráli to co v prvních dvou a trestem pro ně byly dva slepené góly Přelouče, které ještě zdramatizovaly zápas. Naštěstí uklidnění přišlo, když se po asistenci Slavíka prosadil Dědič, který také zaznamenal hattrick. Přelouč ještě chtěla s utkáním něco udělat a povedlo se jí snížit na 9:6. Tento zápas ale uzavřel gól na 10:6, když se po nahrávce Slavíka trefil znovu Janda A.

A tak i přes výkon, který byl pod hranicí možností táborských, se podařilo získat důležité body.

Do druhého utkání proti Českým Budějovicím se vystřídali brankáři a nastoupil Křepelka. Tábor vstoupil do zápasu excelentně. Už po třinácti sekundách hry se po pěkné nahrávce Jandy A. trefil Fořt. Bohužel ve třetí minutě se nechal vyloučit Janda V. a České Budějovice vyrovnali. Janda V. si ale tuto chybu odčinil brankou na 2:1, u které mu asistoval Holub. Na konci první třetiny se prosadil po nahrávce Jandy V. Dědič a zvýšil na 3:1 pro Tábor. Do druhé periody vstoupil Tábor stejně jako do první. V 55. sekundě se po asistenci Holuba prosadil znovu Dědič. Na 5:1 zvyšoval Holub po asistenci Dědiče. Dědič zkompletoval hattrick, když dával branku na 6:1, u které mu asistoval Janda V. Hostům se podařilo snížit na 6:2, ale o deset sekund později se po asistenci Voldřicha prosadil Slavík. Tuto třetinu uzavřela branka Českých Budějovic na 7:3. Ve třetí třetině přidal Tábor dvě rychlé branky. Nejprve se prosadil Janda V. a na 9:3 dával branku Holub po nahrávce Jandy V. Na 9:4 snižovali hosté z trestného střílení. Táborské hráče to nerozhodilo a hráli pořád svou hru. Na 10:4 zvyšoval po asistenci Jandy V. Dědič, který byl dnes při chuti a podal nejlepší výkon. Českým Budějovicím se podařilo snížit na 10:5, ale to bylo z jejich strany vše. V poslední minutě se za Tábor po asistenci Kollárika prosadil Janda A. a zastavil tabuli na skóre 11:6. Velmi dobrý výkon podal také domácí brankář Křepelka, který i zneškodnil jeden samostatný nájezd budějovických Štírů.

Příští zápasy budou muset být táborští borci více důrazní a agresivní, aby nepřipouštěli zbytečné komplikace ve svých zápasech.