Junioři tentokrát bez bodů

K dalšímu druholigovému dvojutkání vyrazili junioři do vzdálené Jaroměře. Po dlouhé cestě je přivítalo deštivé počasí, a táborským jakoby zvlhl hned při příjezdu střelecký prach.  A proti kvalitním soupeřům se tato skutečnost ukázala jako rozhodující.

Prvním soupeřem našich juniorů byli hráči Hradce Králové, kteří patří k favoritům skupiny. A od začátku nechtěli nechat o svých ambicích nikoho pochybovat. Již ve třetí minutě musel Aleš Křepelka v táborské brance poprvé lovit míček ze své sítě. Po obdržené brance se táborští vrhli více do útoku, ale těžko se dostávali k zakončení. Když už se k němu dostali, tak nepřineslo žádaný efekt. Trest v podobě zvýšení na 2:0 přišel v závěru první třetiny. Naděje táborským svitla na přelomu první a druhé třetiny, kdy hráli první přesilovku. Snahu o vyrovnání však přehnali natolik, že z brejku inkasovali potřetí. Ani tento nepříznivý vývoj nesnížil bojovný výkon táborských juniorů. Odměna přišla v podobě gólu z hole Andreje Jandy. Hradečtí na tento táborský úspěch dokázali reagovat brankou na 4:1 ještě ve druhé třetině. Do třetí třetiny vstoupili táborští s odhodláním alespoň vyrovnat. Hradečtí však potvrzovali svou kvalitu a nebýt výborného výkonu Aleše Křepelky v brance padaly by do táborské sítě další góly. V závěru zápasu se přece podařilo opět Andreji Jandovi alespoň snížit na konečných 4:2.

Druhým soupeřem byl dosud neporažený celek PSKC Okříšky. Táborští vstoupily do utkání s odhodláním tuto skutečnost změnit. Ve třetí minutě po gólech Andreje Jandy a Dominika Zenkla už vedli 2:0. Soupeř zareagoval zrychlením hry, a i když Petr Bartáček dokázal chytit trestné střílení, první třetinu táborští vyhráli jen 2:1 a vyrovnání viselo ve vzduchu. Druhá třetina přinesla zásadní obrat ve vývoji zápasu. Během pěti minut táborští třikrát inkasovali a dostali se tak do role dotahujících. Na 3:4 korigoval z penalty opět Andrej Janda, ale soupeř reagoval dvakrát, zatímco táborští Mikulášem Fořtem jen jednou. A tak na začátku třetí třetiny byl stav 4:6. Snahu po vyrovnání  zhatil další soupeřův zásah do černého. Ani třígólové manko neubralo nic z táborské bojovnosti. Když Martin Dědič snížil na 5:7, zbývalo do konce zápasu ještě jedenáct minut. Na další zásah však čekali táborští až do poslední minuty, kdy se trefil Víťa Holub. Zbývajících 55 sekund na vyrovnání našim juniorům nestačilo.

Nulový bodový zisk z obou zápasů je pro juniory příliš krutým trestem za nízkou produktivitu střelby. Je však nutné uznat kvalitní hru obou soupeřů, kteří jistě budou tvořit čelo tabulky. Táborští se svým bojovným přístupem a obětavou hrou jim jistě při příštím měření sil budou chtít porážky oplatit a znovu se vrátit na přední příčky druholigové tabulky.