Poslední turnaj sezony

V sobotu odcestovala táborská juniorka k posledním zápasům sezóny s cílem zvítězit a v poklidu udržet příslušnost ve druhé lize i na příští sezónu. Do Třebíče odjelo včetně stálých opor Odložilíka, Drse, Jedličky a Kollárika i dorostenci mezi které patří Holub, Janda V., Jakšič, Studenovský, Berka, Fořt, Zajíc, Zenkl a brankáři Bartáček s Křepelkou.

Prvního zápasu proti Orlicko-Třebovsku začal pro táborský celek dobře. Ve třetí minutě otevřel účet velmi divokého zápasu Kollárik po asistenci Odložilíka. Na 2:0 zvyšoval v páté minutě Holub po asistenci Jandy. V šesté minutě rozvlnil síťku za brankářem soupeře Kollárik, kterému znovu asistoval Odložilík. Tato branka soupeře spíše než položila, tak nakopla. Snížení na 3:1 přišlo o minutu déle. Táboru se ale znovu podařilo odskočit na rozdíl tří gólů. Po asistenci Kollárika se vydal na nevídané sólíčko obránce Odložilík, který přišpendlil míček pod horní tyčku branky a upravil stav na 4:1. Orlicko-Třebovsko dokázalo v jedenácté minutě stáhnout náskok Tábora znovu na rozdíl dvou branek. Táborští se touto brankou nenechali rozhodit. O pátou branku Tábora se postaral Janda po asistenci Holuba 5:2. Tábor i nadále předváděl svoji hru a dokázal vstřelit další branku, o kterou se postaral Zenkl po nahrávce Jandy. Bohužel osm sekund před koncem první části se míček smolně odrazil od Kollárika a skončil až za zády Křepelky. Do druhé třetiny se vstupovalo za stavu 6:3 pro Tábor. Tento stav ale nevydržel moc dlouho. Ve čtvrté minutě druhé třetiny se prosadilo Orlicko-Třebovsko. Táboru se podařilo odskočit na rozdíl tří branek v desáté minutě, když se po střele Kollárika dostal k dorážce Zajíc, který připravil náhradního brankáře soupeře o čisté konto. Po gólu Tábora na 7:4 bohužel přišla krizová minuta, ve které soupeř dokázal snížit na 7:6. Tímto stavem také končila druhá třetina. Táboru se podařilo odskočit ve třetí periodě znovu na rozdíl dvou branek, když se po asistenci Kollárika prosadil Fořt. Po tomto gólu si táborští hráči už asi mysleli, že je zápas vyhraný ale soupeř je o vyhraný zápas připravil, když dokázal vstřelit tři góly během pěti minut a otočit tak vývoj zápasu na 8:9 z pohledu Tábora. Tábor v poslední minutě hrál vabank. Ze hřiště odvolal brankáře. Půl minuty před koncem se ke střele dostal Odložilík, který bohužel přestřelil a míček skončil až za mantinelem. Soupeř chtěl rozehrávku hned poslat ven ze svého obranného pásma, ale míček trefil Holuba, který ho nahrnul před branku. Na brankovišti o míček bojovalo snad deset hráčů, ale nakonec se dostal na hokejku Kollárika, který s velkým štěstím překonal brankáře a sekundu před závěrečnou sirénou dokázal vyrovnat na konečných 9:9. Bohužel opět Tábor ztratil jasně vyvíjející se utkání se slabším soupeřem. Tentokrát, ale ubojoval alespoň bod.

Do branky se proti Jihlavě postavil Bartáček, který předváděl vynikající zákroky. Tábor vstoupil do utkání znovu lépe než soupeř. Ve druhé minutě se po asistenci Kollárika dokázal prosadit Drs. Jihlavě se podařilo srovnat záhy. Další branka padla až v desáté minutě a postaral se o ní Holub, který sebral na polovině hřiště míček a střelou k tyči nedal gólmanovi šanci. O minutu později se z rozehrávky prosadil Jedlička a upravil stav na 3:1. V poslední minutě první části vstřelil Tábor ještě jeden gól. Na 4:1 zvýšil Zenkl po nahrávce Jandy. Druhou třetinu začala lépe Jihlava, které se podařilo snížit na 4:2. V osmé minutě Jihlava snížila už na rozdíl jedné branky. S Táborem tato branka neotřásla a o minutu déle se po asistenci Holuba trefil střelou do šibenice Kollárik. Stav 5:3 svítil na tabuli i na začátku třetí třetiny. Tábor se nechtěl strachovat o vítězství a naštěstí se po asistenci Kollárika prosadil Fořt, který vrátil Táboru náskok tří branek. Na straně Jihlavy byla vidět frustrace. Jihlava začala dohrávat souboje a přitvrdila hru. Při jednom souboji před táborskou brankou začali hráči Jihlavy sekat do Bartáčka, což se nelíbilo Berkovi, který vyčistil prostor na brankovišti. Za svůj zákrok vyfasoval pětiminutový trest. Jihlavě se podařilo snížit na 6:4 při přesilové hře. Tábor na konci zápasu už pouze bránil a Jihlava to zkusila bez brankáře. Dvě minuty před koncem se Odložilík snažil vyhodit míček, který ale zachytil jihlavský hráč. Naštěstí při zpracování lehce zaváhal a Kollárikovi se podařilo míček vypíchnou a dovést do prázdné branky. Konečné skóre Tábor 7:4 Jihlava. Na hřišti vypukla bezprostřední oslava z vítězství.

Tábor dokázal získat v posledním dvojzápase čtyři body a v konečné tabulce skončil na pátém místě.