Turnaj v Českých Budějovicích

V sobotu 19.12. odcestovala táborská juniorka k dalším utkáním do Českých Budějovic. První zápas byl na programu dne už v 9:00 proti prvnímu celku tabulky Okříškám. Trenér Jandák dlouho přemýšlel nad tím, jak postaví obranu a útok, protože do Budějovic jelo osm útočníku a jeden obránce, tak nakonec musel do obrany Fořt s Dědičem a s nimi hrál v obraně Odložilík. V prvním útoku nastoupil Kollárik a vedle něho hrál Janda A. s Křemenem. Ve druhém útoku naskočil Janda V. a vedle něho působil Holub s Drsem.

Zápas proti Okříškám začal pro Tábor velmi dobře, když se hned z kraje zápasu prosadil Janda V. Druhou branku Tábora přidal znovu Janda V. po asistenci Holuba. Soupeře tato branka srazila na kolena a začal faulovat. Táboru se povedlo v přesilové hře zvýšit náskok na 3:0, když se po střele Fořta rychle na brankovišti zorientoval Janda A. Druhou třetinu začal Tábor ve stejném tempu, jako skončil první. Na 4:0 zvyšoval Odložilík po asistenci Kollárika. Na 5:0 zvýšil Kollárik, který se prosadil střelou k tyči. Tato branka, jako by táborské hráče uklidnila a Okříšky z toho vytěžili gól na 5:1. Okříškám se podařilo v druhé třetině přidat po chybách táborských hráčů ještě dvě branky a na konci třetiny svítilo na tabuli skóre 5:3. Do třetí periody vstoupil lépe Tábor na 6:3 vstřelil branku Kollárik. Okříšky se rozčilovali stále víc nad výroky sudího. Ten si to ale nenechal líbit a vytáhl červený kartónek. Tábor měl výhodu přesilovky 5 na 3, ale po špatné nahrávce se dostal soupeř do protiútoku a trestal brankou na 6:4. Pokračující přesilová hra se podařila využít Jandovi V. a skóre bylo dvě minuty před koncem 7:4. Zápas vypadal, že už skončí pohodlným vítězstvím Tábora, jenže dva góly Okříšků během minuty udělali ze zápasu pořádné drama. Nakonec Tábor dokázal udržet vedení 7:6 a mohl se radovat ze tří bodů.

Do druhého zápasu proti Českým Budějovicím udělal Tábor jednu změnu v sestavě. Místo Křepelky nastoupil do brány Sviták. Do utkání vstoupili lépe České Budějovice, které se ujali na začátku první třetiny vedení 1:0. Gólové manko se podařilo smazat Holubovi, který po nahrávce Jandy V. mířil přesně. Po první třetině byl tedy stav 1:1. Vstup do druhé části se znovu povedl lépe domácím, kteří využili svoji další přesilovku. Tábor měl i smůlu v koncovce a to, když po nahrávce Kollárika trefil Janda V. tyčku soupeřovi brány. Na druhé straně přálo bohužel pro Tábor štěstí, když domácí přidali třetí branku. Na konci druhé třetiny se dokázal prosadit po asistenci Křemena Kollárik, který snížil na 3:2 z pohledu Budějovic. Začátek třetí třetiny a znovu stejný scénář. České Budějovice přidali branku na 4:2. V polovině třetiny hosté inkasovali na 5:2. Táboru se podařilo snížit na 5:3 zásluhou Jandy V., který vstřelil gól po asistenci Holuba. Bohužel to byl poslední gól utkání.

Tábor odjel domů se ziskem tří bodů a i když prohra mrzela, tak za výkon se hráči a brankáři stydět nemuseli. Opět se potvrdila vyrovnanost soutěže, v které platí, že každý může bodovat s každým. Po polovině soutěže se táborští junioři drží ve středu vyrovnané tabulky se shodnou bilancí pěti výher i proher. Věříme, že druhá polovina sezony bude ještě úspěšnější a podaří se nám převážit poměr výher na kladnou stranu.