Turnaj v Litomyšli

Táborská juniorka se vydala v neděli 6.12. do daleké Litomyšle, kde chtěla splnit misi a do Tábora si přivést šest bodů.

V prvním utkáni proti Litomyšli byla na hráčích Tábora vidět lehká nervozita a možná i neúcta k soupeři a podcenění. Po hrůzostrašném výkonu Tábora v první třetině měla Litomyšl velmi nadějný náskok 0:6. Do druhé třetiny udělal trenér Jandák změnu v brankovišti a místo Křepelky šel chytat Bartáček. To si asi i hráči uvědomili, že je na hřišti něco špatně a od druhého třetiny začali předvádět svojí hru a na hřišti bylo rázem jedno mužstvo. Na konci druhé třetiny bylo skóre 3:6, když se o branky postaral Janda. V., Janda A., a Holub. Třetí perioda se vyvíjela stejně jako druhá část. V páté minutě bylo vyrovnáno 6:6. Góly vstřelili Dědič, Kollárik a Janda V. Už to vypadalo, že zápas skončí remízou, ale tři minuty před koncem Litomyšl udeřila. Tábor se snažil s vývojem ještě něco udělat, ale neuznaný gól Jandy V. minutu před koncem táborské hráče položil úplně. Konečné skóre 7:6 pro Litomyšl.

Druhý zápas proti Přelouči byl pro Tábor povinnost vyhrát, ale opakoval se scénář prvního utkání. Po první třetině Přelouč vedla 2:0 a místo Bartáčka šel chytat Křepelka. Ve druhé třetině se povedlo Táboru po brankách Zenkla, Jandy A. a Fořta otočit vývoj na 2:3, ale na konci druhé části Přelouč vyrovnala. Třetí třetina patřila už táborským hráčům a přidali v ní ještě čtyři branky (Holub, Dědič, Drs, Fořt). Konečné skóre Přelouč 3:7 Tábor.

I přes zisk tří bodů nemůžeme být spokojeni s tím co jsme předvedli. Jediné plus za tímto dvojzápasem bylo to, že hráči ani za stavu 0:6 nevzdali zápas a bojovali až do konce.