Mladší žáci vstoupili do nové sezóny

Jihočeská liga mladších žáků (5+1) se již 25.9.2016 rozjela v Jindřichově Hradci a to samozřejmě i za účasti týmu 1. FbK Tábor.

Prvního turnaje se za náš tým aktivně účastnilo celkem 14 hráčů. Většina týmu mladších žáků je letos složena z hráčů příchozích z elévů (9 hráčů), pro které byl první turnaj novou zkušeností se systémem hry 5+1 i s větší hrací plochou. Navíc brzký termín turnaje nenahrál týmu v ideálním sehrání se při trénincích. I přesto se tým 1. FbK Tábor zhostil turnaje více než důstojně.

První zápas proti FBC Spartak Kaplice byl tak trochu jako na houpačce. Úvodní gól zařídili naši hráči a ujali se vedení. Pak začal úřadovat soupeř a zápas otočil na svou stranu. Za stavu 1:4 se ale naši hráči nevzdali a úplně převzali aktivitu ve hře. Na konci první půle byl pak stav 5:4 pro 1. FbK Tábor. Vstup do druhé půle však nebyl ideální a soupeř třemi rychlými góly převzal vedení. Poté oba týmy předvedli již vcelku vyrovnanou hru a i přes závěrečnou powerplay našeho týmu byl konečný stav zápasu 5:8.

V druhém zápase potkali naši hráči tým FBC Český Krumlov. Tento tým jsme jasně předčili. Hráči předvedli vynikající souhru, pohyb po hřišti, bojovnost, tempo hry a naprosto zaslouženě si vybojovali vítězství 6:2.

Třetí zápas turnaje jsme sehráli s domácím týmem FK Slovan Jindřichův Hradec Red. Od začátku bylo jasné, že to bude velmi vyrovnaná hra a průběh zápasu to jen potvrdil. Protože se jednalo o poslední zápas celého turnaje, hráči obou týmů ze sebe mohli vydat opravdu maximum. Zápas měl proto rychlý spád a nasazení týmů bylo opravdu veliké. Přes maximální snahu obou týmů strhnout vedení na svou stranu skončil vzájemný zápas nerozhodně 2:2.