Táborští mladší žáci 1.FbK Tábor dvě výhry, dvě porážky

S FBC Spartak Kaplice, jsme konečně předvedli skvělý výkon

Florbal 25.10.2014

Čtyři zápasy, to měla být sobotní herní porce připravená v Kaplici pro táborské mladší žáky. Jednalo se o tři řádná utkání Ligy mladších žáků a jednu dohrávku utkání odloženého z 11. října. Své síly táborští florbalisté poměřili s dvěma týmy SK Meťáku České Budějovice Black a Orange, dále pak s FBC Sokol Písek a v dohrávaném utkání s FBC Spartak Kaplice.
V úvodním zápase na Táborácích bylo vidět, že na utkání hraná v Kaplici se musí dále dojíždět a tím i dříve vstávat. Kluci od Jordánu ještě asi spali, protože po první polovině zápasu s SK Meťák Orange České Budějovice již prohrávali 0:3. Druhou polovinu, po domluvě trenéra, už se začali pomalu probírat a dokázali s Meťákem již držet krok. Přesto výsledek 3:4 této části stačil pouze ne celkové skóre 3:7. A to nám ještě v závěrečné části tohoto utkání rozhodčí neuznali regulérní gól, kdy se po rozehrávce z rohového křížku budějovičtí hráči ani rozhodčí nestačili rozkoukat a už byl míček v bráně. Proč gól neuznali, zápasoví arbitři nedokázali vysvětlit.
V předešlém dějství se Lukáš Holub teprve zastřeloval, ale v druhém utkání s SK Meťák Black České Budějovice již rozjel naplno svůj brankostroj, protože v tomto a dalších dvou zápasech nastřílel vždy po čtyřech brankách, čímž si připsal trojnásobný hattrick. Jeho dvorním nahrávačem se stal Jakub Loskot.
Polovinu družstva Českých Budějovic tvořila děvčata, která naše hráče řádně pozlobila. Chlapecká část týmu nám už dávala zabrat. Přesto jsme prošli tímto měřením sil jednoznačně s výsledkem 8:2.
FBC Sokol Písek dorazil do Kaplice jen s nejnutnějším počtem hráčů, což mělo za následek to, že jim proti početnějším týmům prostě docházeli síly. Bylo to vidět i v utkání s 1.FbK Tábor, kterému podlehli jednoznačně 1:7. Táborští si mohli proti Písku vyzkoušet některé herní kombinace, které ze hry udělaly, z pohledu táborského družstva, nádherný florbal.
Pak už jsme jen čekali na boj s FBC Spartak Kaplice. A že to bude boj, jsme očekávali již od začátku, protože v utkání s Jindřichovým Hradcem Kaplice ukázala, že umí jednoznačně porazit i takto silný tým. Proto, aby 1.FbK Tábor neobdržel nehorázný přísun branek, musel se od počátku soustředit hlavně na bránění. Střední útočník táborských dostal za úkol soustředit se hlavně na obranné úkoly. Čímž se Táboru podařilo zesílit obranu, což se mu výborně podařilo, protože po první části prohrávali pouze o jeden gól a to 2:3. Do druhé části nastoupili kapličtí florbalisté trochu z výkonu 1.FbK zaskočeni, což se projevilo tím, že Tábor rychle vyrovnal a dokonce i na chvíli otočit výsledek na 5:4. Pak však Spartak zabral, dokázal vyrovnat a pak těsně před závěrečnou sirénou i přidat vítězný gól. Výsledek 5:6 náš však nemusí mrzet, protože jsme v tomto zápase podali obdivuhodný výkon, kluci bojovali o každý míček, bránili a dokonce i zaskočili kaplického gólmana, protože ten při výkonech Kaplice obvykle nemívá mnoho práce. Za pochvalu kromě výše jmenovaných stojí bojovnost dvou obránců a to jediné dívky družstva mladších žáků 1.FbK Magdalény Švecové a také Matěje Kolína, který ač ještě elév, tak se svou obrannou činností může směle měřit se staršími.
Kluci 1.FbK Tábor v sobotu potvrdili, že se mohou směle poměřit s jakýmkoliv týmem jihočeské ligy. Jenom musí přesně dodržovat pokyny trenéra, bojovat a dát do zápasu, ale i do tréninku, vše.

Za mladší žáky Radek Holub


Výsledky:

Zápasy (branky+asistence):

1.FbK Tábor – SK Meťák Orange České Budějovice 3:7
(Loskot 2+1, Holub L 1+0, Flášar 0+1, Kolín 0+1)
1.FbK Tábor – SK Meťák Black České Budějovice 8:2
(Holub L 4+0, Loskot 2+2, Bambula 1+1, Prokop 1+0, Švecová 0+1, Címl 0+1)
1.FbK Tábor – FBC Sokol Písek 7:1
(Holub L 4+0, Loskot 0+4, Bambula 1+0, Flášar 2+0, Prokop 0+1, Kolín 0+1)
1.FbK Tábor – FBC Spartak Kaplice 5:6
(Holub L 4+0, Flášar 1+1)


Sestava:
Holub J. – Loskot, Holub L., Švecová, Adam, Flášar, Bambula, Kolín, Prokop, Kocába, Kalina, Címl

77 komentáře

Přidat komentář