Další dvě výhry! Po polovině sezóny získáno 28 bodů z 30 možných!

Po dalším turnaji, konečně hraném na domácí půdě, máme v tabulce poměrně solidní náskok, i když Žďár má odehráno o dva zápasy méně. Nelze ovšem usnout na vavřínech a v druhé polovině sezony je třeba pokračovat minimálně stejně jako doposud. Zlepšení musí nastat v psychickém rozpoložení jednotlivých hráčů, pokud se nedaří anebo pokud rozhodčí posoudí situaci v náš neprospěch.

1.FbK Tábor - FBC Spartak Kaplice 5:3 (2:1, 1:1, 2:1)

branky a asistence: Korbel, Vodrážka (Michalovič), Janovský (Hloušek), Kutner, Mareš (Michalovič)

Také s Kaplicí jsme se v letošním ročníku potkali již podruhé a očekávali jsme jiný vývoj než v prvním zápase. Kapličtí tentokrát mnohem lépe bránili a vyráželi k nebezpečným brejkům, které se nám naštěstí podařilo z větší části eliminovat. Jako ve většině zápasů, i tentokrát nás trápila slabá produktivita, je třeba proměnovat více nabídnutých šancí, abychom utkání dorhávali v klidu a nestresovali se až do konce zápasu. Tentokrát se naštěstí podařilo soupeře ubránit a získat tři body, ale příště už by se to podařit nemuselo. Důležitá je také morálka při jakémkoliv rozhodutí sudích - desetiminutový osobní trest pro kteréhokoliv hráče je citelným zásahem do sestavy.

FBC Český Krumlov Velešín - 1.FbK Tábor 4:6 (0:4, 2:0, 2:2)

branky a asistence:  Mareš, Korbel (Janovský), Korbel (Janovský), Klípa Roman (Mareš), Vodrážka (Klípa Roman), Mareš (Michalovič)

Jak si zkomplikovat pohodlně rozehraný zápas jsme předvedli v utkání s Českým Krumlovem. Po první třetině, kterou jsme vyhráli 4:0, přišlo zřejmě uspokojení z výsledky, zvolenění tempa a naopak nárust aktivity soupeře. Ten postupně vyrovnal zápas a 8 minut před koncem se začínalo zase od začátku. Nám se naštěstí povedlo v posledních pěti minutách dvakrát skórovat a nakonec tedy vyválčit 3 body za výhru 6:4. Tohle by se ale nemělo, a nesmí, stávat. Je třeba hrát celých 45 minut, ať už je skóre jakékoliv. Velké varovaní do dalších zápasů.

sestava: G - Bouška Miroslav (1.zápas) Václavík Dušan (2. zápas) ; O - Blažek Petr, Klípa Roman, Jandák Jonáš, Klípa Martin, Odložilík Tomáš ; Ú - Kutner Petr, Vodrážka David, Mareš Josef, Hloušek Miroslav, Michalovič Vladimír, Korbel Pavel, Kollárik Vojtěch, Korbel Pavel ; trenéři: Blažek Petr st., Mareš Josef, Hloušek Miroslav; vedoucí: Kutner Petr