Pohár je minulostí, konečnou tentokráte hned druhé kolo

Také v letošním roce se mužský a-tým zúčastnil Poháru České Pojišťovny. První kolo se odehrálo na domácím hřišti v Sezimově Ústí, kam nám los přisoudil FK Slovan Jindřichův Hradec, SK Florbal Benešov, TJ Sokol Chýnov a TJ Šumavan Vimperk. Ve druhém kole nám potom byl soupeřem Pacov.

Pohárová utkání nám letos nabídla dvě veliká ponaučení, která bychom ale již dávno měli znát. Hrát každý zápas od samotného začátku až do poslední vteřiny a že není slabých soupeřů. První případ platil hlavně v zápasech s Jindřichovým Hradcem a s Pacovem. Druhý případ potom s Chýnovem a Vimperkem.

První kolo jsme nakonec zvládli "bez ztráty kytičky", nicméně nebylo to nic jednoduchého. Hradec potvrdil, že je to nepříjemný a houževnatý soupeř, ale dokázali jsme zvítězit o branku. Zápas s Benešovem byl asi to nejlepší, co diváci mohli z naší strany vidět. Více ze hry měl Benešov, nám se však podařilo veškeré nebezpečí ubránit a nějakou branku vstřelit a poměrně "pohodlně" získat tři body. V neděli nám byli soupeřem dva nováčci, ačkoliv za Chýnov hrálo několik našich bývalých spoluhráčů. Utkání se neslo spíše v poklidném tempu, nic pohledného pro oko diváka. V zápase s Vimperkem potom poprvé došlo ke stažení na dvě formace. To tým nabudilo a podařilo se nepříznivě se vyvíjející zápas otočit do vítězného konce. Suma sumárum: 4 zápasy, 4 výhry, 12 bodů, skóre 20:12 a postup z prvního místo od druhého kola.

Druhé kolo nás pak poslalo do Pelhřimova k utkání s dalším soupeřem z Divize, s Pacovem. Vstup do utkání se nám bohužel vůbec nepodařil, celá první třetina byla zmatená, čehož soupeř stoprocentně využil a trestal každé okénko v obraně. Proto se nelze divit, že bylo skóre 5:1 a víceméně rozhodnuto, i když času bylo ještě dost a 4 branky není nehratelné rozdíl. Pacovští jsou však zkušení a zápas si pohlídali. Za zmínku stojí druhá třetina, která byla v našem podání jedna z lepších v poháru. Třetí třetina byla pak spíš nervózní a křečovitá, jak se chtělo utkání otočit a postoupit do třetího kola. To se však nepovedlo a tak je třeba pogratulovat Pacovu. Ve velmi dobrém světle se ukázali alespoň junioři, kteří snad v budoucnu utvoří pátěř týmu.

FK Slovan Jindřichův Hradec - 1.FbK Tábor 4:5 (0:4, 2:1, 2:0)

branky a asistence: Janovský (Korbel), Janda (Mareš), Janda (Kollárik), Kutner (Mareš), Mareš (Kutner)

1.FbK Tábor - SK Florbal Benešov 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)

branky a asistence: Vodrážka (Mareš), Janovský, Zenkl, Zenkl

1.FbK Tábor -TJ Sokol Chýnov 4:3 (1:0, 2:1, 1:2)

branky a asistence: Kutner (Mareš), Mareš (Blažek), Mareš (Vodrážka), Kutner (Mareš)

TJ Šumavan Vimperk - 1.FbK Tábor 4:7 (1:1, 1:2, 2:4)

branky a asistence: Holub (Kutner), Mareš, Janda (Mareš), Kutner (Mareš), Janda (Janovský), Mareš (Klípa), Kutner (Mareš)

Pacovští Honzíci - 1.FbK Tábor 7:4 (5:1, 0:1, 2:2)

branky a asistance: Fořt (Odložilík), Kollárik (Janda), Mareš, Korbel (Janovský)

Do poháru zasáhli: G - Václavík, Křepelka, Bouška ; Blažek, Klípa Roman, Fořt, Holub, Janda, Kollárik, Odložilík, Zenkl, Dědič, Jandák, Hloušek, Korbel, Janovský, Mareš, Vodrážka, Kutner