První tři body do tabulky pro mužské áčko!

Konec ve druhém kole poháru a poloviční úspěch v prvních kolech ligy. Tak by se dalo shrnout nedávné počínání mužského áčka. Nutno však podotknout, že jak prohra s Českými Budějovicemi, tak s Dačicemi není žádnou katastrofou a tým se prezentoval poměrně pohlednou hrou.

1.FbK Tábor - FBC Štíři České Budějovice 4:6 (1:1,2:2,1:3)

branky a asistence: Petr Kutner (Roman Klípa), Josef Mareš, Petr Kutner (Andrej Janda), Jonáš Jandák (Marek Janovský)

Los do druhého kola nám přihrál staré známé České Budějovice, se kterými jsme již odehráli spoustu bitev. Tentokrát to byla jedna z těch vyrovnaných, kde rozhodovaly maličkosti. Jednou takovou byly dva slepené góly na začátku třetí třetiny, kdy Štíři odskočili dvoubrankového vedení, které si pak pohlídali až do samotného konce. Slaví tak postup do třetího kola poháru. My se musíme posnažit zase příští rok, ale před ligou to byla výborná příprava.

TJ Centropen Dačice - 1.FbK Tábor 4:3 (1:2,0:0,3:1)

branky a asistence: Andrej Janda (Miroslav Hloušek)Josef MarešAndrej Janda (Josef Mareš)

Vyrovnané utkání s jedním z favoritů soutěže. Velká škoda je startu závěrečné třetiny, kdy domácí dvakrát v rychlém sledu skórovali a nám se již potom nepodařilo dotáhnout výsledek alespoň do remízového stavu. K tomu domácím v závěru dopomohla i tyčka jejich branky.

FBK Piráti Sokol Chrudim - 1.Fbk Tábor 6:11 (2:2,3:3,1:6)

branky a asistence: Miroslav Hloušek (Josef Mareš)Andrej Janda (Josef Mareš)Pavel Korbel (Tomáš Odložilík)Andrej Janda(Roman Klípa)Roman KlípaJosef Mareš (Pavel Korbel)Josef MarešPavel Korbel (Lukáš Janura)Josef Mareš (Miroslav Bouška)Andrej Janda (Jonáš Jandák)Miroslav Hloušek (Josef Mareš)

Tohle byl poměrně chaotický zápas, kdy se spíše útočilo, než bránilo - jak je asi vidno z výsledku. A kdo by čekal, že i tentokrát selžeme ve třetí třetině, tak se mýlil. Teď to byl táborský brankostroj, který pokořil obranu a brankáře hostí hned 6x. Popravdě, takový průběh nečekal asi nikdo z přítomných. Je ale vidět, že když se bojuje a dodržují se taktické pokyny, tak se dílo podaří.

Vstup do ligy se tak vydařil na 50%, ale i tak panuje (zatím) v našich řadách spokojenost. Teď bude ovšem důležité přenést tuto hru do dalších zápasů. přičemž nejbližší odehrajeme na domácí palubovce na hale v Sezimově Ústí o víkendu 7. a 8.10., kdy přivítáme FBC PEAKSPORT Litomyšl (sobota 18:00) a nováčka FBC Vysoké Mýto (neděle 16:00).