Výkony mužského áčka jako na houpačce

Vypadá to, jako by muže potkala klasická novoroční výsledková kocovina. Z pěti posledních utkání se podařilo získat 6 bodů a tak momentálně áčku náleží v tabulce 7. pozice se ziskem 30 bodů.

1.FbK Tábor - Pacovští Honzící 7:8pp (2:2,4:3,1:2,0:1)

branky a asistence: Mareš (Blažek), Kollárik (Dědič), Kutner (Vodrážka), Blažek (Mareš), Mareš (Blažek), Janovský (Hloušek), Mareš

Od začátku tvrdé a důrazné utkání, jak se na derby sluší a patří. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou, diváci se rozhodně tak nenudili. Po základní hrací době se skóre zastavilo na remíze 7:7 a tak muselo rozhodnout prodloužení. V něm byli šťastnější hostující hráči, kteří dokázali skórovat doslova v poslední vteřině utkání. Vzápětí se ještě strhla drobná potyčka, která ovšem na výhře Pacova v prodloužení již nic nezměnila.

1.FbK Tábor - FBC Peaksport Litomyšl 1:6 (0:2,1:1,0:3)

branky a asistence: Hloušek (Kutner)

Zápas, ve kterém se nedařilo vůbec nic. Špatná rozehrávka, bez pohybu, laxní střelba. Soupeř navíc dobře bránil svou polovinu, aktivně napadal a skvěle blokoval střely. Nevyvedla se ani závěrečná hra bez golmana. I taková utkání se bohužel stávají.

1.Fbk Tábor - FBŠ Jihlava 5:4pp (0:1,1:1,3:2,1:0)

branky a asistence: Mareš (Janovský), Fořt (Zenkl), Janovský (Korbel), Mareš (Zenkl), Kutner (Janovský)

Opatrné utkání, ve kterém se dlouho nic extra zajímavého nedělo. Soupeř se poprvé prosadil až v samém závěru první třetiny, nám se podařilo odpovědět v přesilové hře. Ve třetí třetině potom soupeř odskočil do dvoubrankového vedení, které se naštěstí povedlo dotáhnout a vynutit si tak prodloužení. V něm rozhodla dobře sehraná standardní situace před brankou hostí.

FK Slovan Jindřichův Hradec - 1.FbK Tábor 6:10 (2:2,0:4,4:4)

branky a asistence: Korbel (Janovský), Korbel (Janovský), Kutner (Janda), Blažek (Jandák), Korbel (Zenkl), Janda (Klípa), Mareš (Kutner), Zenkl (Korbel), Mareš (Janda), Korbel (Blažek)

Zápas nenabídl příliš atraktivní podívanou, ze začátku byla k vidění řada nepřesností. Do trháku se dvěmi brankami dostali domácí, nám se pořadilo ke konci první třetiny vyrovnat. Druhá třetina pak byla v anší režii a defacto rozhodla o výsledky, i když ve florbalu člověk nikdy neví. Hradec rozhodně nesložil zbraně a snažil se bojovat i dál, což jsme mu svou laxností ze začátku třetí třetiny povolili. Nakonec byla k vidění pomerně slušná přestřelka, která přisoudila tři body do Tábora.

TJ Centropen Dačice - 1.FbK Tábor  10:4 (3:0,3:0,4:4)

branky a asistence: Holub, Kutner, Janda, Blažek (Korbel)

Soupeř o třídu lepší, agresivnější, hladovější po gólech. Hrál s chutí a naší obranu rozebíral v podstatě do prázdné brány. Nám se začalo střelecky dařit až ve třetí třetině, kdy už ale bylo o výsledku rozhodnuto. Je třeba dodržovat pokyny trenérů, důsledně bránit a víc chtít míček.

Sestava: G - Václavík Dušan, Bouška Miroslav ; O - Klípa Roman, Blažek Petr, Odložilík Tomáš, Jandák Jonáš; Ú - Kutner Petr, Mareš Josef, Hloušek Miroslav, Janovský Marek, Kollárik Vojtěch, Vodrážka David, Dědič Martin, Holub Vítězslav, Janda Andrej, Fořt Mikuláš

Muži odehrají svá poslední utkání v této sezoně na domácí půdě, a to konkrétně o víkendu 11. - 12.3., kdy jako soupeře přivítají Rtyni v Podkrkonoší (sobota 17:00) a FBC Trutnov (neděle 14:00).