Šestibodová neděle pro starší žáky

V neděli 8. listopadu se vydali starší žáci na druhý letošní turnaj, tentokrát do Týna nad Vltavou.

V prvním utkání hraném od 10:15 se svěřenci trenérů Holuba a Vodrážky střetli s týmem SKMeťák České Budějovice.  Hned v úvodu první třetiny otevřel skóre přesnou trefou hrající brankář Dominik Miloševič po asistenci Františka Kaliny. Za pouhých 47 vteřin dokázal soupeř překonat gólmana Josefa Kovaříka a vyrovnal tak na 1:1. Do konce první třetiny ještě stihl soupeř vstřelit gól a táborští mladíci v čase 9:03 prohrávali 1:2. Ve druhé třetině se prosadil pouze Lukáš Holub, a to po přihrávce Vojtěcha Čapka. Do třetí třetiny se tedy nastupovalo za vyrovnaného stavu 2:2. Poslední třetinu vzali hráči Tábora pevně do svých rukou a hned ve třetí minutě se prosadil Tomáš Houska po asistenci Lukáše Fořta. Tři minuty po Houskově gólu nastřelil Jakub Loskot soupeře a od něho se míček odrazil do brány. Utkání uzavřel přesnou trefou v přesilové hře Jiří Průcha po přihrávce Vojtěcha Čapka. Výsledek utkání 1.FbK Tábor-SK Meťák České Budějovice 5:2.

Všichni hráči předvedli koncentrovaný výkon a po zásluze vyhráli. Chvályhodný výkon předvedl gólman Josef Kovařík, který si připsal 24 úspěšných zákroků.

Ve druhém utkání nastoupili hráči Tábora od 14:00 proti týmu FBC Sokol Písek. Bylo to již druhé střetnutí s hráči Písku v této sezóně. V prvním utkání zvítězil FBC Sokol Písek nad Táborem 6:5, a tak měli nyní táborští hráči co vracet. Ve třetí minutě první třetiny se prosadil David Daniel Zenkl. V minutě osmé mířil přesně Jakub Loskot po přihrávce Housky a dvě minuty před koncem třetiny se trefil Jan Loskot za asistence Lukáše Holuba. Stav byl tedy po první třetině 3:0. Druhá třetina začala ve stejném duchu jako třetina první. Nejprve se trefili v páté a osmé minutě Tomáš Houska za asistence Lukáše Fořta a David Daniel Zenkl za asistence Františka Flášara. Dále vsítil Lukáš Fořt za asistence Tomáše Housky a poté opět Tomáš Houska za asistence Lukáše Fořta. Stav po druhé třetině byl 8:0. Ve třetí třetině se pokračovalo v nastoleném tempu, když hned ve druhé minutě přesně mířil František Kalina za asistence Jana Loskota. Skóroval i David Daniel Zenklza asistence Jana Loskota a Jan Loskot. Skóre uzavřel gólem na 12:0 Dominik Miloševič.

Za předvedený výkon si zaslouží pochvalu trenérů celý tým.Navíc je třeba upozornit na výkon gólmana Josefa Kovaříka, který si připsal 20 úspěšných zákroků a také si připsal první letošní nulu.

Sestava: Josef Kovařík(g)- Jiří Průcha, Dominik Miloševič, Jan Loskot, Vojtěch Čapek- David Daniel Zenkl, Jakub Loskot, František Kalina, Tomáš Jelínek, Tomáš Houska, Lukáš Holub, Lukáš Fořt, František Flášar, Matěj Kolín.