Ženy dokázaly v domácí hale obrat o bod favorizovanou Plzeň!

K utkání 12. a 13. kola přivítaly ženy na své palubovce týmy Českých Budějovic a Plzně. Jihočeské derby dopadlo nejtěsnějším rozdílem pro rivala z jihu Čech, v neděli se rozhodovalo dokonce až v prodloužení!

1.Fbk Tábor - FBC Štíři České Budějovice 6:7 (2:4,3:3,1:0)

branky a asistence: Kratochvílová Martina (Turanská), Turanská (Smetanová), Kratochvílová Inka (Blovská), Pavlíková (Kratochvílová Inka), Turanská (Smetanová), Blovská (Turanská)

Kdybychom se na zápas koncentrovali od samého začátku, nejen úsekově, mohli jsme dnes pomýšlet na body. Hrát ze 60 minut pouze 15 opravdu nestačí - takový byl komentář Toma po zápase. A měl pravdu, první dvě třetiny se holky víceméně rozkoukávaly, pohybu bylo nemnoho, přihrávky nepřesné. Soupeřky byly o něco aktivnější. V dramatickém závěru pak již výhru ubránily.

1.Fbk Tábor - FBŠ SLAVIA FatPipe Plzeň 3:4p (1:0,1:2,1:1,0:1)

branky a asistence: Blovská (Kratochvílová Martina), Blovská (Dvořáková), Blovská (Dvořáková)

Nedělní zápas byl rozhodně povedenější než ten sobotní. Nutno tedy uznat, že soupeř byl výrazně lepší jak na přihrávce, tak v pohybu, nicméně holky to ubojovaly. Hattrickem navíc potvrdila střeleckou formu z minulých zápasů Míša Blovská, když hostující golmanku překonala 3x ze standardní situace. V prodloužení rozhodla Plzeň z první akce, nicméně bod s velkým favoritem soutěže se jistě počítá.

sestava: G - Soldátová, Hnojnová; Vrtišková, Smetanová, Čížkovská, Kratochvílová Inka, Dvořáková, Blovská, Pavlíková, Křivánková, Trsková, Tkadlecová, Kratochvílová Martina, Turanská

Ženy v dalších zápasech odcestují do Prahy, aby se 14.1. v 17:45 utkaly s týmem Wizards DDM Praha 10. V neděli 15.1. je potom čeká další z favoritů soutěže, tým Únětická 12° Tatran Střešovice.